Budapest, Hungary
November 29-December 4, 2023

 

Junior

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Ambre PERRIER GIANESINI / Samuel BLANC KLAPERMAN FRA 149.69 1 1
2 Hilda TAYLOR / Nolen HICKEY FIN 138.28 2 3
3 Louise DUPRAT / Tahory TADDEI-DUGUE FRA 137.54 4 2
4 Lilia SCHUBERT / Nikita REMESHEVSKIY GER 136.03 3 4
5 Diane GALLIX / Elod EGYED-ZSIGMOND FRA 122.16 6 5
6 Maissane CHINE / Lucas CHATAIGNOUX FRA 120.47 5 7
7 Éléonore GABET / Maxime EVÉQUOZ SUI 119.46 7 6
8 Catharina GUEDES TIBAU / Cayden Oliver DAWSON BRA 114.88 8 8
9 Enna KESTI / Oskari LIEDENPOHJA FIN 106.80 9 9
10 Sofiia REKUNOVA / Denys FEDIANKIN UKR 96.56 10 11
11 Cilla LAINE / Urho REINA FIN 94.92 11 10
12 Julia BERENDT / Mateusz DABROWSKI POL 74.66 12 12

 

Advanced Novice

FPl. Name Nation Points PD PD FD
1 Aneta VACLAVIKOVA / Ivan MOROZOV SVK 130.37 1 1 1
2 Melissa CACHOVA / David BROM CZE 121.08 2 2 2
3 Yelyzaveta LISOVA / David DIADCHENKO UKR 112.69 3 5 3
4 Villo Mira SZILAGYI / Istvan JARACS HUN 108.32 5 4 4
5 Eniko KOBOR / Zoard KOBOR GER 107.83 6 3 6
6 Alexandra BALYAN / Maël QUINQUIS FRA 102.88 12 7 5
7 Angelina CUCHERAT / Léopold HERNANDEZ DACQUIN FRA 102.10 7 8 10
8 Leonie WOODTLI / Timon SUHNER SUI 101.89 9 12 7
9 Lucia STEFANOVOVA / Jacopo BOERIS SVK 101.74 8 9 9
10 Johana CECHOVA / Vlastimil MRAZEK CZE 99.40 4 6 13
11 Alexandra LEVY / Alan LLORENTE SUI 98.01 15 11 8
12 Klaudie KOUDELKOVA / Lukas TOMAN CZE 94.54 14 14 11
13 Zsófia TEMESVÁRI / János Dénes SELÉNYI HUN 94.35 11 10 14
14 Alexandra ROUSKOVA / Daniel Nathan VONDRKA CZE 92.86 10 13 17
15 Silvia LUTAY / Gleb RIASKIN BUL 92.48 13 18 12
16 Polina KAPUSTINA / Mykhailo KLIUJEV UKR 88.54 16 15 16
17 Laura BALCERSKA / Borys MAKOWSKI POL 86.83 17 17 15
18 Eva ALEKHNOVICH / Stanislaw BORYSEWICZ POL 79.60 19 16 18
19 Mia GIBBESCH / Lias LUFT GER 78.75 18 19 19
20 Zuzanna MAZUR / Oleksandr RASSULOV POL 57.93 20 20 20

 

Intermediate Novice

FPl. Name Nation Points PD PD FD
1 Loona BERTIN / Eliott VANNESTE FRA 70.27 1 3 1
2 Warunya Katharina SALENBAUCH / Paiboon Hermann SALENBAUCH GER 68.11 2 2 3
3 Emi DUFOUR / Raphael DUCLUSAUD FRA 67.56 3 1 5
4 Margot RICHMOND / Jimmy FERNETTE FRA 63.15 5 4 2
5 Lena ZERINVARY-SIMON / Weize KONG HUN 61.28 4 6 4
6 Viktoria RAJKI / Gergely Rudolf RAJKI HUN 56.16 6 5 7
7 Darija GORJATSCHEV / Luis NOTHARDT GER 49.81 8 8 6
8 Emily VRASPIROVA / David PILOUS CZE 46.73 7 7 8

 

Basic Novice

FPl. Name Nation Points PD PD FD
1 Tereza VORLICKOVA / Marek CERNOHOUS CZE 45.49 1 1 1
2 Nikola MIKLANKOVA / Lubos ZERVAN SVK 42.39 2 3 2
3 Agathe BOICHARD / Kilian CHAIRON-PAN FRA 41.12 3 2 3
4 Maya KISS / Dániel TERSÁNSZKY HUN 34.84 6 4 4
5 Emma Milane QUECK / Henry PASCH GER 33.43 4 6 5
6 Gerda Léna SZABÓ / Igor Ervin SZABÓ HUN 29.47 5 5 6

 

Cubs

FPl. Name Nation Points PD FD
1 Lili MOLNÁR-NAGY / Tamás FENYVESI HUN 22.60 1 1
2 Izabella Marianna SELÉNYI / Honyu XIA HUN 19.28 3 2
3 Lídia KISS / Zebulon BAJKAI HUN 18.09 2 3

 

By ogqqg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *